Feyzullah Çelebi

Feyzullah Çelebi  

“Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”
Hz.Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

Feyzullah Çelebi Gönül nağmelerini ,güftelerini bir albüm çatısı altında topladığı 11 eserden oluşan albümüyle,
Tasavvuf Musıkisi(müziği) formunda,Yeni eserler ,yeni bestelerle dinleyici ve sevenlerine merhaba dedi.

Cenab-ı hakkın varisleri olan Anadolu topraklarının manevi erlerinin,enbiya ve evliyalarının,hak aşıklarının sözleri ile bestelenmiş olan eserlerin her biri ,bu albümde ayrı bir ruh,mana,neşe ve muhabbet uyandırmaktadır.

İnsanı düşünmeye, tefekkür etmeye ,mutluluğa,sevince,paylaş maya sevk eden albüm ,usta yönetmen ve alanında kendini kanıtlamış sanatkarlarımız ile eşsiz bir zenginlik taşımaktadır.

Gönül şehri”adı ile kendisine ait olan eserin ,gazel/kaside formunda seslendirildiği bu albümde de görülmektedir.
Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmîʼnin “şimdi yeni şeyler söylemek lazım “sözü ile başlayan albümün ikinci parçası ise, kısa bir zaman önce aramızdan ayrılan güfte ve bestesi kendisine ait eserin ,ilahi formunda icra edilmesini arzu eden sanatçı ibrahim Erkalʼın ,bu isteği de albüm de “can feda “adı ile yerini almıştır.

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî Hazretleri, Yunus Emre Hazretleri, Nizamoğlu Seyyid Seyfullah Hazretleri, Gaybi Sunullah Hazretleri, Muharrem Hilmi Hazretleriʼnin dilinden yorumlayan ve seslendiren sanatçı Feyzullah Çelebi “ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM” Esen Müzik etiketi ile Nisan ayında dinleyicileriyle buluşturacak…

CezaSuspus